Kontakt

Co dziś jest ważne dla młodych osób? Oczywiście wiele rzeczy, ale jeżeli chodzi o finanse, to konto osobiste dla studenta, ucznia, czy po prostu młodej osoby, na pewno musi być darmowe. Powinno również oferować nowinki techniczne, być mobilne, jednym słowem – nowoczesne. I tym się kierujemy tworząc nasz ranking, wybierając najlepsze konta dla studentów oraz młodzieży. O szczegółach rankingu dowiesz się tutaj.

Jak powstaje ranking?

Tworząc nasz ranking zwracamy uwagę przede wszystkim na opłaty, to jest chyba najważniejsza kwestia dla studenta. Drugim kryterium to mobilność konta, czyli możliwość korzystania z najnowszych metod płatności Google Pay i Apple Pay i innych nowinek technicznych jak np. “podział rachunków”, czyli możliwość podzielenia się opłatą ze znajomymi bezpośrednio w aplikacji mobilnej.Istotna jest też możliwość korzystania z usługi BLIK, dzięki której m.in. możliwe są przelewy na numer telefonu. O aplikacji mobilnej nie wspominamy, bo to już obowiązkowa usługa do rachunku, dla nas jest ważne, aby była intuicyjna i oferowała wszystkie udogodnienia.

Od 18 do 26 lat?

Konta dla studentów to oferta dla osób w wieku od 18 do 26 lat, oczywiście niekoniecznie musisz być studentem aby posiadać takie konto, wystarczy, że mieścisz się w tym przedziale wiekowym. Rachunki te są tańsze od standardowych RORów, często nawet darmowe. Biorąc pod uwagę powyższe, jeżeli jesteś młody, to lepiej wybrać konto z tej właśnie oferty.

Dla dziecka

A konto dla dziecka? Otóż dla dzieci w wieku od 13 do 18 lat również jest przewidziana oferta w bankach. Jeżeli jesteś rodzicem, to warto założyć dziecku takie konto. Młody posiadacz rachunku będzie uczył się gospodarować pieniędzmi, pozna ich wartość, a nawet nauczy się oszczędzać. Dla rodzica to też wygoda, zamiast wypłacać i wręczać kieszonkowe, przelewa pieniądze jednym kliknięciem. Mobilność konta również i w tym przypadku ma znaczenie, dzieci mają już swoje smartfony i też chcą nimi płacić.