social media

Skoknakase.pl - Promocje Bankowe

Grupa prywatna ● 6,1 tyś. członków

Popularne

Kolejna edycja promocji konta osobistego Santander Bank Polska i znowu kumulacja korzyści. Tym razem, do zdobycia mamy 150 zł w bonie na zakupy w sklepach Biedronka, Decathlon lub RTV EURO AGD, 50 zł w gotówce za otwarcie konta z polecenia Skoknakase.pl, 300 zł na rachunki i 2% na lokacie do 20 000 zł na 4 miesiące. W tej edycji mamy jeszcze dodatkowo 50 zł za założenia konta dziecku tj. jeżeli je założymy, zamiast bonu 150 zł otrzymamy 200 zł. Bank przeznaczył na nagrody kwotę 1 150 000 zł, czyli na promocję załapie się tylko 5 750 osób, dopóki link promocji jest aktywny, nagroda jest gwarantowana. W promocji bierze udział również konto studenckie. Łącznie do zdobycia jest aż 550 zł lub więcej, a warunki są całkiem łatwe. Zapraszam do lektury.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 31.01.2021 r.

Nagroda

200 zł w bonach do sklepów Biedronka, Decathlon lub RTV EURO AGD, 50 zł za otwarcie konta z polecenia Skoknakase.pl, 300 zł zwrotu za rachunki.

Odbiorca

Osoba, która nie posiadała konta osobistego w Santander Bank Polska po 1 grudnia 2019 r.

Opłaty

0 zł za prowadzenie konta oraz 0 zł za kartę pod warunkiem zapewnienia wpływów minimum 500 zł oraz wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK.

Warunki otrzymania nagrody​

W każdym z kolejnych 3 miesięcy: zapewniać wpływy minimum 1 000 zł, wykonywać jedną transakcję kartą lub BLIK, zalogować się do aplikacji mobilnej.

Kto może wziąć udział w promocji?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia, która od 1 grudnia 2019 r. nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego w PLN w Banku Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów Santandera nie wyklucza z promocji.

Czy konto może być za 0 zł?

Konto Jakie Chcę oraz Konto Jakie Chcę dla Młodych jest darmowe pod warunkiem:

 • zapewnienia wpływu minimum 500 zł w miesiącu
 • wykonania minimum 1 transakcji kartą lub BLIK w miesiącu

W przeciwnym wypadku za konto zapłacimy 6 zł miesięcznie.

Karta Dopasowana jest darmowa dla osób w wieku do 26 lat (Konto Jakie Chcę dla Młodych) pod warunkiem wykonania minimum 1 płatności kartą lub BLIK w miesiącu. Natomiast w przypadku osób w wieku powyżej 26 lat (Konto Jakie Chcę), aby uniknąć opłaty należy zapewnić wpływ minimum 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub BLIK w miesiącu. Jeśli nie spełnimy tych warunków to niezależnie od wieku za kartę zapłacimy 8 zł miesięcznie.

Najpierw zajmę się bonusem 200 zł + 50 zł za polecenie

Krok 1 - Złożenie wniosku

Do 31 stycznia 2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz kartą VISA (nie Mastercard!) w promocji korzystając z dedykowanych linków:

Podczas składania wniosku możesz wpisać kod polecający od znajomego (jeżeli posiadasz), który pozwoli Ci otrzymać dodatkowe 50 zł. Jeżeli nie to użyj naszego uniwersalnego kodu: 1013953301. Koniecznie zaznacz wszystkie zgody marketingowe. Miejsce na wpisanie kodu znajduje się na 5 etapie wniosku o konto.

kod polecen santander

Krok 2 – Umowa

Do 15 lutego 2021 r. podpisz umowę o konto za pośrednictwem kuriera lub przez wideorozmowę.

Krok 3 – Rejestracja w promocji

Po założeniu konta, ale nie później niż do końca kolejnego miesiąca po miesiącu jego otwarcia, zarejestruj się na tej samej stronie promocji wypełniając formularz, w którym zaznacz jaki bon chcesz otrzymać: do Biedronki, Decathlonu lub RTV EURO AGD.

Formularz promocji santander

Krok 4 - Aktywności na bon 150 zł

W każdym z kolejnych 3 miesięcy od momentu zawarcia umowy o konto:

 • zapewnij wpływ jednorazowy minimum 1 000 zł
 • wykonaj minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK
 • zaloguj się minimum raz do aplikacji Santander Mobile

Przykłady:


Dla konta, które zostało otwarte w grudniu 2020 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. styczeń 2021 r., luty 2021 r. i marzec 2021 r.

Dla konta, które zostało otwarte w styczniu 2021 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. luty 2021 r., marzec 2021 r. i kwiecień 2021 r. 


Dla konta, które zostało otwarte w lutym 2021 r. na stronie internetowej lub u doradcy telefonicznego – spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. marzec 2021 r., kwiecień 2021 r. i maj 2021 r.

Krok 5 - Aktywności na 50 zł za polecenie

Jeśli zdecydowałeś się na użycie kodu poleceń, aby otrzymać wspomniane 50 zł, bank wymaga, aby do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonać:

 • płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym przynajmniej jedna transakcja BLIK!)
 • przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Krok 6 - Dodatkowe 50 zł za konto dziecka

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku od 13 do 18 lat i zamiast bonu o wartości 150 zł chcesz otrzymać bon 200 zł, to do 28 lutego 2021 r. otwórz Konto Jakie Chcę dla Młodych dla swojego dziecka wraz z kartą Visa i dostępem do bankowości elektronicznej.
Również zaznacz wymagane zgody marketingowe.

Nagroda

Kartę podarunkową o wartości 150 zł lub 200 zł otrzymasz do 30 czerwca 2021 r. w wiadomości otrzymanej bankowością elektroniczną.

Podatek

Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1387 z późn. zm.) jako nagrody w sprzedaży premiowej.

Sprawdzam definicje aktywności

Wpływ na konto

Wpływ na kwotę minimum 1 000 zł nie musi być zasileniem jednorazowym, może to być suma wpływów, ważne aby w każdym z kolejnych miesięcy suma wpływów była nie niższa niż 1 000 zł. Regulamin nie określa jaki to rodzaj wpływu, może być z tytułu wynagrodzenia lub przelew z Twojego konta w innym banku, pełna dowolność.

Transakcje bezgotówkowe kartą i BLIK

To bezgotówkowa transakcja zakupu w punkcie handlowo-usługowym (płatność kartą za zakupy w sklepie) lub przez Internet zaksięgowana przez bank na Koncie Klienta wykonana za pomocą karty lub kodu BLIK. Płatności nie mogą być anulowane ani zwrócone.

Bony podarunkowe

Samodzielnie decydujesz, którą nagrodę wybrać – bony do Biedronki, Decathlonu lub RTV Euro AGD, ale jeśli dany rodzaj bonów wyczerpie się, bank przekaże Tobie pierwszy dostępny z pozostałych. Objaśniając, nagrodę masz gwarantowaną ale jeśli będziesz zwlekał z przystąpieniem do promocji, może się okazać, że zamiast np. Bonu do Biedronki otrzymasz bon do Decathlon. Warto zatem działać już teraz.

Jak wspomniałem na wstępie bank przeznaczył na nagrody kwotę 1 150 000 zł, co oznacza, że na promocję załapie się minimum 5 750 osób, dopóki link promocji jest aktywny, nagroda jest gwarantowana.

Bony mają być ważne do 31.12.2021 r., zasady korzystania znajdziesz poniżej:

300 zł na rachunki

Warto też wspomnieć o dodatkowej korzyści wynikającej z posiadania konta w Santanderze, czyli o zwrocie za rachunki. Opłacając rachunki bezpośrednio z konta Santander do 7 dnia następnego miesiąca bank zwróci Ci 1% ale maksymalnie 25 zł. Do zwrotu możesz zaliczyć gaz, prąd, internet i telewizję. Abyś mógł korzystać z tej opcji musisz przedstawić ostatni rachunek / fakturę wystawioną na Twoje dane. Dokument możesz okazać w oddziale banku lub przesłać skan za pośrednictwem bankowości elektronicznej (EKK).

Program poleceń

Zysk możesz zwiększyć korzystając z programu poleceń. Jeżeli posiadasz znajomego, który jest właścicielem konta w Santander Bank Polska poproś go o kod polecający, który wpiszesz w kroku 1, wówczas otrzymasz dodatkowo 50 zł. Po założeniu rachunku sam możesz polecać, za każdą poleconą osobę otrzymasz 50 zł, możesz polecić maksymalnie 10 osób czyli łącznie zyskać aż 500 zł. Więcej o programie poleceń możesz poczytać TUTAJ. Warunkiem udziału w programie poleceń jest zamówienie karty debetowej, możesz to zrobić od razu podczas składania wniosku o konto.

Lokata 1%

Z lokaty możesz skorzystać tylko raz i możesz ją otworzyć w aplikacji mobilnej.
Najważniejsze parametry lokaty:

 • Wkład od 1000 zł do 20 000 zł
 • Czas trwania – 4 miesiące
 • Nie jest odnawialna
 • Dostępna w walucie krajowej
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
  Dostępna dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w Santander Bank Polska.

Podsumowanie

Mało który bank oferuje tak wysokie kumulacje nagród w swoich promocjach. W tej odsłonie promocji oprócz gwarantowanych 150 zł w bonach do sklepów rodzic zakładając konto dla dziecka może zwiększyć wartość bonu o dodatkowe 50 zł. Dodatkowo otrzymasz 50 zł wykorzystując przy zakładaniu rachunku kod poleceń, pamiętaj także o możliwości zwrotu 1% za opłacone rachunki. Naprawdę, tym razem Santander oferuje mega fajną promocję.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 18.12.2020 r.

Nagroda

200 zł voucher Allegro.

Odbiorca

Nowy klient Banku PKO BP czyli osoba, która nie posiadała rachunku osobistego w tym banku od 1 stycznia 2019 r. do 8 listopada 2020 r.
Uwaga - brak karencji dla posiadaczy konta Inteligo.

Opłaty

Konto dla Młodych i karta są darmowe pod warunkiem wykonania 4 płatności w miesiącu. Konto za Zero i karta są darmowe pod warunkiem wykonania 5 płatności w miesiącu.

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta PKO BP oraz rejestracja na dedykowanej strony promocji, wykonanie 3 transakcji bezgotówkowych kartą oraz 3 transakcji BLIK.

Taka promocja to naprawdę niezła gratka dla naszych czytelników. Warunki zdobycia nagrody w postaci bonu na Allegro o wartości 200 zł są naprawdę łatwe, a co najważniejsze, nie trzeba długo czekać na nagrodę. Wystarczy wykonać 3 transakcje kartą oraz 3 płatności BLIK aby w grudniu cieszyć się bonem 200 zł na Allegro. Promocja Banku PKO BP trwa do 18 grudnia 2020 r., jednak trzeba się śpieszyć ponieważ bank nagradza tylko 6 000 pierwszych klientów, dopóki link promocji jest aktywny, limit nie został jeszcze wyczerpany i nagroda jest gwarantowana. 

Dla kogo jest promocja?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia posiadająca  obywatelstwo polskie, miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz, która od 1 stycznia 2019 r. do 8 listopada 2020 r. , nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego w Banku PKO BP.

Posiadacze konta Inteligo mogą wziąć udział w promocji.

Opłaty - czyli co zrobić aby nie płacić?

W promocji biorą udział: Konto dla Młodych oraz Konto za Zero. Oczywiście można te konta mieć za darmo w bardzo łatwy sposób.

Zacznijmy od Konta dla Młodych, które jest dedykowane dla osób w wieku 18 – 26 lat. Konto to jest całkowicie darmowe, natomiast aby mieć kartę płatniczą również za darmo wystarczy wykonać 4 płatności w miesiącu (w tym również płatności BLIK). Nie wlicza się jedynie wypłat gotówki, transakcji anulowanych lub zwróconych oraz przelewów BLIK.

 • 0 zł prowadzenie konta
 • 0 zł/5 zł opłata za kartę (0 zł pod warunkiem wykonania 4 płatności kartą lub płatności BLIK)
 • 0 zł krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą
 • 0 zł / 0,30 zł pakiet powiadomień SMS (5 pierwszych SMSów w miesiącu za 0 zł, pozostałe 0,30 zł)

Sprawdźmy teraz opłaty Konta za Zero. Konto jest faktycznie za zero, a karta jest również za zero pod warunkiem wykonania nią 5 płatności w miesiącu (w tym również płatności BLIK). Jeżeli tego nie zrobisz karta będzie Cię kosztować 10 zł miesięcznie.

 • 0 zł prowadzenie konta
 • 0 zł/10 zł opłata za kartę (0 zł pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą lub płatności BLIK)
 • 0 zł krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł wypłaty gotówki w bankomatach PKO BP
 • 10 zł wypłata z pozostałych bankomatów w Polsce
 • 0 zł wypłata gotówki BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł wypłata gotówki z bankomatu za granicą
 • 6 zł / 0,30 zł pakiet powiadomień SMS (6 zł za pakiet 40 SMSów w miesiącu, każdy kolejny 0,30 zł)

Kroki do nagrody

Krok 1 - otwarcie konta

Do 18 grudnia 2020 r. załóż z dedykowanego linku PKO Konto za Zero lub PKO Konto dla Młodych wraz z kartą płatniczą, klikając w przycisk Otwórz Konto. Konta możesz założyć na dwa sposoby:

 • Tradycyjnie przez internet, a następnie podpisując umowę przez kuriera
 • Pobierając aplikację IKO i weryfikując swoją osobę przez selfie (nie rekomendujemy tej opcji ponieważ występują problemy techniczne)

Pamiętaj o wyrażeniu wszystkich zgód marketingowych, to niezbędny warunek aby otrzymać nagrodę.

Krok 2 - rejestracja w promocji

Do 18 września 2020 r. zarejestruj się w promocji korzystając z formularza, który również znajduje się na stronach: PKO Konto za Zero lub PKO Konto dla Młodych

Wpisz swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL, potwierdź przyciskiem Wyślij.

Krok 3 - aktywności na koncie

Do 15 stycznia 2020 r. wykonaj:

 • 3 transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą (mogą być płatności zbliżeniowe telefonem)
 • 3 transakcje BLIK po wcześniejszej aktywacji aplikacji IKO

4 - Nagroda

Jeżeli spełnisz aktywności z kroku 3 w terminie do 22 listopada 2020 r. to otrzymasz nagrodę do 18 grudnia 2020 r. Natomiast, jeżeli spełnisz te aktywności później (maksymalnie do 15 stycznia 2021 r.), nagrodę otrzymasz do 12 lutego 2021 r.
Nagrodę w postaci elektronicznego vouchera Allegro o wartości 200 zł otrzymasz w powiadomieniach aplikacji IKO. Kod jest ważny do 31 października 2021 r.

Kilka słów o szczegółach...

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka szczegółów i doprecyzować pojęcie transakcji. Za transakcję kartą uznajemy wszystkie operacje wykonane przy użyciu karty debetowej czyli zakupy w internecie, w sklepie stacjonarnym (tradycyjnie i zbliżeniowo) oraz zbliżeniowo przy użyciu telefonu. Za transakcje BLIK uznajemy płatności dokonane za pomocą 6 cyfrowego kodu BLIK wygenerowanego w aplikacji IKO.

Podsumowanie

Ta promocja to HIT! Bardzo łatwo spełnić warunki i nie trzeba pilnować terminów bo aktywności możemy wykonać od razu po aktywacji konta. Czy się opłaca? Jak dla mnie to najłatwiejsze 200 zł w ostatnich kilku miesiącach. Możemy kupić np. 6 bułek po 50 gr, za 3 zapłacić kartą, a za 3 BLIKiem. I tak z 3 zł robi się 200 zł. Oczywiście transakcje muszą być oddzielne. Czy dla Ciebie to również rentowne? Sam zdecyduj.

Ważne dokumenty

Świetna propozycja od Vivid Money, 20€ na start z darmowym kontem oraz po 20€ w programie poleceń dla obu stron. Nielimitowany program poleceń to aktualnie coś niespotykanego. Możemy polecać dowoli, a za każdego poleconego przyjaciela lub znajomego otrzymamy 20€. Porównując tą akcję do aktualnych promocji bankowych, banki wypadają blado, mogę śmiało powiedzieć, że Vivid Money miażdży konkurencję. Aby zdobyć 20€ wystarczy założyć darmowe konto wraz z darmową kartą korzystając z linka polecającego i wykonać jedną transakcję kartą na kwotę minimum 20€. Vivid Money to portfel elektroniczny, który umożliwia przechowywanie środków, wpłaty, wypłaty oraz płatności kartą (w tym Google Pay i Apple Pay). Rachunek bankowy Vivid Money prowadzony jest przez Solarisbank, niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100 000 €.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

BEZTERMINOWA

Nagroda

20€ w gotówce.

Odbiorca

Każda pełnoletnia osoba.

Opłaty

Konto i karta są bezwarunkowo darmowe.

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta z karta oraz jedna transakcja na kwotę minimum 20€.

Vivid Money nie jest bankiem, to serwis bankowy, który możemy porównać np. do Inteligo. I podobnie jak w Inteligo, gdzie konto jest prowadzone w PKO BP, tutaj konto jest prowadzone przez niemiecki Solaris Bank. W związku z tym, rachunek Vivid Money podlega takim samym prawom jak nasze polskie banki, a depozyt klienta objęty jest ochroną do 100 000 €. W zasadzie Vivid działa tak samo jak znany wszystkim Revolut. Dodam jeszcze, że spółka powstała w 2019 r. i już wtedy była wyceniana na 100 mld euro.

Vivid Money to:

 • 0 zł założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł otwarcie subkont do 15 walut z korzystnym kursem wymiany
 • 0 zł metalowa karta VISA
 • 0 zł przelewy w walucie euro
 • 0 zł wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie
 • darmowa funkcja dzielenia płatności
 • Google Pay i Apple Pay

Portfel oferuje dwa plany taryfowe: Standard oraz Primie.

Plan Standard jest bezwarunkowo darmowy i oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (40 walut)
 • cashback do 10%, max 20€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 200€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 200€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime kosztuje 9,99€ miesięcznie, przy czym pierwsze 3 miesiące są za darmo. Wyższy plan oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (100 walut)
 • cashback do 10%, max 100€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 1 000€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 1 000€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime oferuje większy cashback, większą ilość dostępnych walut i wyższy limit darmowych wypłat gotówki.

Krok 1 - Pobranie aplikacji

Konto możemy założyć z komputera lub smartfona. Kliknij w link polecający i podaj swój email. Po kliknięciu pojawi się informacja o prezencie powitalnym 20€:

vivid ekran powitalny

Po wpisaniu adresu email otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Po kliknięciu w przycisk Claim your gift, zostaniesz przeniesiony na stronę Vivid, gdzie należy kliknąć w przycisk Open your free account. Ponownie musisz podać swój email, na który zostanie wysłany link do aplikacji Vivid Money (Android lub iOS). Należy kliknąć w przycisk w kolejnej wiadomości email Get the Vivid app, pobrać i zainstalować aplikację. Dalsza część będzie odbywać się w aplikacji.

Krok 2 - Uzupełnienie danych w aplikacji

Po kliknięciu Get started, na kolejnych stronach musisz uzupełnić dane osobowe:

 • Imię i nazwisko (first name, last name)
 • kraj zamieszkania (What country do you live in?)
 • obywatelstwo (What’s your citizenship?)
 • kraj i datę urodzenia (Where and were you born?)
 • tytuł (Salutation, Ms. – pani lub Mr. – pan)
 • status zatrudnienia (What’s your occupation? Emlpoyed – zatrudniony, Self Employed – własna działalność, jeżeli nie pracujesz na etacie, ani nie prowadzisz działalności, zaznacz Freelancer).

W kolejnej części zostaniesz zapytany o rezydencje podatkową w USA (Should you pay taxes in US?). Jeśli rozliczasz się Polsce, tak jak ja, powinieneś zaznaczyć NO, I’M NOT TAX LIABLE IN THE US.
Do you want to add tax number now? W tym miejscu należy podać swój PESEL.
Następnie podajesz adres do wysyłki karty metalowej VISA, wysyłka jest DARMOWA (Where do you want to receive card?), później kolejno email (Enter your email) oraz numer telefonu (What’s your phone number?), który należy zweryfikować kodem SMS. Zaznaczasz wszystkie zgody (Terms & Conditions), na kolejnym ekranie potwierdzasz, że konto zakładasz dla samego siebie (Are you opening the bank account for your self?) Po kliknięciu Yes, przechodzisz do weryfikacji.

Krok 3 - Weryfikacja

W celu weryfikacji powinieneś przesłać dokumenty i zrobić selfie. Aktualnie weryfikacja przebiega bez wideorozmowy z konsultantem, ale dla pewności przedstawiam wersję z wideo. Moja weryfikacja objęła tylko kroki 1, 2, 13 oraz 14 z poniższej listy. Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie tak samo.

 1. Wykonujesz w aplikacji zdjęcie dowodu, najpierw przód, potem tył.
 2. Wykonujesz selfie z przodu, lewy i prawy bok.
 3. Łączysz się z konsultantem, jeśli nie znasz języka niemieckiego to poproś o rozmowę po angielsku (konsultanci są dwujęzyczni).
 4. Konsultant zapyta czy chcesz założyć konto – odpowiadasz Yes lub Yes, I confirm.
 5. Konsultant prosi o pomachanie ręką przed twarzą.
 6. Prosi o podanie imienia i nazwiska
 7. Robi Tobie zdjęcie.
 8. Robi zdjęcie przodu dowodu osobistego.
 9. Prosi o obracanie dowodem na boki, potem góra dół.
 10. Prosi o zbliżenie na hologram, póżniej zakrycie połowy hologramu palcem.
 11. Prosi o pokazanie tyłu dowodu.
 12. Pyta o imiona rodziców (można powiedzieć po polsku).
 13. Prosi o podanie daty, miejsca urodzenia oraz odczytanie numeru dowodu (możesz napisać na kartce i ją pokazać).
 14. Otrzymasz kod SMS, który powinieneś wpisać w aplikacji.

Po przesłaniu zdjęć musisz poczekać do 24 godzin, zazwyczaj trwa to dużo krócej, ja czekałem tylko 20 minut. W przypadku wideorozmowy (której aktualnie Vivid nie wykonuje, o czym wspomniałem) aktywacja konta następuje od razu.

Krok 4 - Doładowanie konta

Aby doładować konto, na głównym ekranie aplikacji, na dole w sekcji Manage klikasz w Add money, następnie wybierasz Main pocket czyli główne konto w walucie euro. Vivid oferuje dwie możliwości doładowania konta:

 • przelew z innego banku
 • zażądanie wpłaty od innego użytkownika Vivid Money. 

Ja wybrałem przelew Bank transfer, po kliknięciu tej opcji wyświetlą się dane konta do przelewu, który możemy zrobić z polskiego banku lub innego fintechu walutowego np. z Revoluta. W przypadku przelewu z polskiego banku musisz wysłać ktwotę minimum 20€ czyli ok. 90 zł, najlepiej 100 zł, żeby nie zabrakło na pierwszą transakcję.

Krok 5 - Transakcja

Po aktywacji konta masz 30 dni na wykonanie pierwszej transakcji w kwocie minimum 20€. Jeżeli nie wyrobisz się w tym terminie nagroda przepadnie. Ponieważ karta przychodzi bardzo szybko, premię otrzymasz w przeciągu kilku dni.

UWAGA! transakcja musi być jednorazowa na kwotę minimum 20€, dwie transakcje np. po 10€ nie zapewnią bonusu.

Nagroda

W przeciągu 7 dni od wykonania transakcji otrzymasz bonus 20€. Ja otrzymałem tego samego dnia!

W ramach programu możesz polecać Vivid Money znajomym, przesyłając im własny link poleceń. Za każdego poleconego, który wykona transakcję na minimum 20 € zarówno Ty, jak i Twój znajomy otrzymacie po 20 €. Tutaj nie ma limitu, możesz polecać, dopóki skończy się lista znajomych, z czymś takim spotykam się pierwszy raz 😀.

W zależności od planu możesz zdobyć 20 € (plan darmowy Standard) lub 100 € (plan Prime) miesięcznie, wystarczy płacić kartą Vivid. Do najważniejszych sklepów należą:

 • Lidl
 • Aldi
 • Netflix
 • Spotify
 • PlayStation
 • Nintendo
 • Sefora

Pełną listę, która cały czas się powiększa znajdziesz tutaj.

Akcja Vivid Money z bonusem 20€ cieszy się ogromną popularnością w sieci. Zresztą wszystkie tego typu akcje różnych fintechów rozchodzą się jak świeże bułeczki. Promocja jest bezterminowa, ale z doświadczenia wiem, że po jakimś czasie nagroda zostaje zmniejszona, aż w końcu promocja się zakończy, tak np. było w przypadku Revoluta. Polecam póki jest 20€!

IV edycja promocji Konta Przekorzystnego w PEKAO S.A., na start otrzymujemy 100 zł, następnie 100 zł za każde skuteczne polecenie do 15 osób, czyli łącznie 1 500 zł w programie poleceń. Dodatkowo możemy otrzymać 50 zł za rejestrację karty w Bezcennych Chwilach.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 31.12.2020 r.

Nagroda

100 zł w gotówce, do 1 500 w programie poleceń, 3 400 punktów Bezcenne Chwile, którem możemy wymienić na 50 zł.

Odbiorca

Nowy klient Banku Pekao S.A. czyli osoba, która nie posiadała rachunku osobistego lub lokaty w tym banku od 1 stycznia 2019 r. do 30 października 2020 r.

Opłaty

Konto Przekorzystne jest darmowe dla osób do 26 toku życia, dla pozostałych osób wystarczy zapewnić raz w miesiącu wpływ na kwotę 500 zł oraz wykonać jedną transakcję kartą lub przez aplikację PeoPay aby również było darmowe. ​

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta Pekao S.A. korzystając z dedykowanej strony promocji, zapewnienie wpływu 500 zł, wykonanie transakcji bezgotówkowej kartą lub przez aplikację PeoPay oraz jedno logowanie do aplikacji PeoPay. Aktywności należy wykonać w przeciągu 4 kolejnych miesięcy.

Kto może skorzystać z promocji?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia posiadająca obywatelstwo polskie, miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz, która od 1 stycznia 2019 r. do 30 października 2020 r. nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego lub lokaty w Pekao S.A.

Jak mieć konto za darmo?

Konto przekorzystne jest całkowicie darmowe dla osób w wieku do 26 roku życia. Dla pozostałych opłata miesięczna za prowadzenie rachunku wynosi 6 zł, za użytkowanie karty płatniczej 3 zł. Aby uniknąć opłat wystarczy:

 • zapewnić w każdym miesiącu jednorazowy wpływ w kwocie 500 zł oraz 
 • wykonać jedną transakcję kartą, PeoPay lub Apple Pay 

Konkrety czyli rejestracja krok po kroku

Krok 1 - Rejestracja oraz złożenie wniosku

Do 31 grudnia 2020 r. zawrzyj umowę o prowadzenie rachunku wraz z kartą i aplikacją PeoPay korzystając z dedykowanej strony promocji. Zaakceptuj regulamin oraz wszystkie wymagane zgody.

Na tym etapie możesz użyć kodu polecającego aby Twój znajomy otrzymał 100 zł. Bank PEKAO S.A. jest bardzo popularny więc na pewno ktoś z rodziny/znajomych posiada konto w tym banku i chętnie przekaże Ci taki kod.

Krok 2 - Aktywności

Do końca następnego miesiąca od otwarcia rachunku wykonaj trzy łatwe zadania:

 • zapewnij jednorazowy wpływ w kwocie 500 zł
 • wykonaj jedną transakcję kartą płatniczą, PeoPay lub Apple Pay
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji PeoPay

Krok 3 - Aktywności ciąg dalszy

Wykonaj aktywności z kroku 2 w każdym z kolejnych 3 miesięcy.

Przykład: jeżeli założysz konto w listopadzie 2020 r. to pierwsze aktywności musisz wykonać w grudniu 2020 r. Później te same aktywności musisz powtórzyć w styczniu, lutym i marcu 2021 r.

4 - Nagroda

Jeżeli spełniłeś warunki opisane powyżej nagrodę 100 zł otrzymasz bezpośrednio na konto w terminie do 30 kwietnia 2021 r., (jeżeli założyłeś konto w listopadzie 2020 r.) lub do 31 maja 2021 r. (jeżeli założyłeś konto w grudniu 2020 r.).

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1387 z późn. zm.) jako nagrody w sprzedaży premiowej.

Kilka słów o szczegółach

Podczas składania wniosku musisz koniecznie zweryfikować swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego oraz selfie. Jeżeli w trakcie wykonywania tych czynności napotkasz problem techniczny i nie będziesz mógł przesłać selfie lub zdjęcia dowodu, nie musisz się martwić. W tej sytuacji należy udać się do oddziału banku. Ważne jest aby wniosek był rozpoczęty korzystając z dedykowanego linku.

Transakcje, które są opisane w aktywnościach, nie mogą być transakcjami BLIK. Ponadto do warunków wpływu na konto nie wlicza się:

 • wpłat gotówkowych
 • wpływów środków z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub pożyczki czy też kredytu
 • polecenia przelewu wewnętrznego z innego swojego rachunku prowadzonego w Banku PEKAO S.A. 

Najłatwiej, aby spełnić ten warunek, przelej pieniądze z rachunku prowadzonego w innym banku.

Program poleceń

Pamiętaj o programie poleceń, w którym możesz aż uzyskać 1 500 zł. Dokładny opis znajduję się TUTAJ.

program poleceń pekao sa

3 400 punktów Bezcenne Chwile czyli 50 zł

Kolejny bonus – jeżeli zarejestrujesz kartę płatniczą w programie Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) w terminie do 31 grudnia 2020 r. otrzymasz jednorazowo 3 400 punktów. Punkty możesz wymienić m.in. na voucher Allegro o wartości 50 zł.  Musisz jednak spełnić następujące warunki:

 • do 31 grudnia 2020 r. zarejestrować się w programie Bezcenne Chwile
 • w przeciągi 30 dni od rejestracji w programie wykonać jedną transakcję kartą

Pierwsze 1000 punktów otrzymasz w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji karty, natomiast 2400 punktów w ciągu 30 dni od momentu wykonania płatności kartą.

Bezcenne Chwile PEKAO SA

Zyskaj więcej!

Jeżeli już zdecydujesz się na konto Pekao S.A. to koniecznie zarejestruj się w loterii! Do wygrania są: 3 200 kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł oraz nagroda główna samochód BMW i3. Szczegóły w oddzielnym artykule:

Podsumowanie

To już 4 edycja promocji Konta Przekorzystnego w PEKAO S.A., świadczy to o popularności akcji. Nagroda 100 zł za aktywność nie jest może duża ale jeżeli masz w sobie dar przekonywania to możesz zachęcić znajomych i zarobić nawet 1 500 zł.

Ważne dokumenty

Najnowsze

Popularne

Kolejna edycja promocji konta osobistego Santander Bank Polska i znowu kumulacja korzyści. Tym razem, do zdobycia mamy 150 zł w bonie na zakupy w sklepach Biedronka, Decathlon lub RTV EURO AGD, 50 zł w gotówce za otwarcie konta z polecenia Skoknakase.pl, 300 zł na rachunki i 2% na lokacie do 20 000 zł na 4 miesiące. W tej edycji mamy jeszcze dodatkowo 50 zł za założenia konta dziecku tj. jeżeli je założymy, zamiast bonu 150 zł otrzymamy 200 zł. Bank przeznaczył na nagrody kwotę 1 150 000 zł, czyli na promocję załapie się tylko 5 750 osób, dopóki link promocji jest aktywny, nagroda jest gwarantowana. W promocji bierze udział również konto studenckie. Łącznie do zdobycia jest aż 550 zł lub więcej, a warunki są całkiem łatwe. Zapraszam do lektury.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 31.01.2021 r.

Nagroda

200 zł w bonach do sklepów Biedronka, Decathlon lub RTV EURO AGD, 50 zł za otwarcie konta z polecenia Skoknakase.pl, 300 zł zwrotu za rachunki.

Odbiorca

Osoba, która nie posiadała konta osobistego w Santander Bank Polska po 1 grudnia 2019 r.

Opłaty

0 zł za prowadzenie konta oraz 0 zł za kartę pod warunkiem zapewnienia wpływów minimum 500 zł oraz wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK.

Warunki otrzymania nagrody​

W każdym z kolejnych 3 miesięcy: zapewniać wpływy minimum 1 000 zł, wykonywać jedną transakcję kartą lub BLIK, zalogować się do aplikacji mobilnej.

Kto może wziąć udział w promocji?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia, która od 1 grudnia 2019 r. nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego w PLN w Banku Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów Santandera nie wyklucza z promocji.

Czy konto może być za 0 zł?

Konto Jakie Chcę oraz Konto Jakie Chcę dla Młodych jest darmowe pod warunkiem:

 • zapewnienia wpływu minimum 500 zł w miesiącu
 • wykonania minimum 1 transakcji kartą lub BLIK w miesiącu

W przeciwnym wypadku za konto zapłacimy 6 zł miesięcznie.

Karta Dopasowana jest darmowa dla osób w wieku do 26 lat (Konto Jakie Chcę dla Młodych) pod warunkiem wykonania minimum 1 płatności kartą lub BLIK w miesiącu. Natomiast w przypadku osób w wieku powyżej 26 lat (Konto Jakie Chcę), aby uniknąć opłaty należy zapewnić wpływ minimum 500 zł oraz wykonać 1 transakcję kartą lub BLIK w miesiącu. Jeśli nie spełnimy tych warunków to niezależnie od wieku za kartę zapłacimy 8 zł miesięcznie.

Najpierw zajmę się bonusem 200 zł + 50 zł za polecenie

Krok 1 - Złożenie wniosku

Do 31 stycznia 2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz kartą VISA (nie Mastercard!) w promocji korzystając z dedykowanych linków:

Podczas składania wniosku możesz wpisać kod polecający od znajomego (jeżeli posiadasz), który pozwoli Ci otrzymać dodatkowe 50 zł. Jeżeli nie to użyj naszego uniwersalnego kodu: 1013953301. Koniecznie zaznacz wszystkie zgody marketingowe. Miejsce na wpisanie kodu znajduje się na 5 etapie wniosku o konto.

kod polecen santander

Krok 2 – Umowa

Do 15 lutego 2021 r. podpisz umowę o konto za pośrednictwem kuriera lub przez wideorozmowę.

Krok 3 – Rejestracja w promocji

Po założeniu konta, ale nie później niż do końca kolejnego miesiąca po miesiącu jego otwarcia, zarejestruj się na tej samej stronie promocji wypełniając formularz, w którym zaznacz jaki bon chcesz otrzymać: do Biedronki, Decathlonu lub RTV EURO AGD.

Formularz promocji santander

Krok 4 - Aktywności na bon 150 zł

W każdym z kolejnych 3 miesięcy od momentu zawarcia umowy o konto:

 • zapewnij wpływ jednorazowy minimum 1 000 zł
 • wykonaj minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK
 • zaloguj się minimum raz do aplikacji Santander Mobile

Przykłady:


Dla konta, które zostało otwarte w grudniu 2020 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. styczeń 2021 r., luty 2021 r. i marzec 2021 r.

Dla konta, które zostało otwarte w styczniu 2021 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. luty 2021 r., marzec 2021 r. i kwiecień 2021 r. 


Dla konta, które zostało otwarte w lutym 2021 r. na stronie internetowej lub u doradcy telefonicznego – spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy, po miesiącu, w którym konto zostało otwarte, tj. marzec 2021 r., kwiecień 2021 r. i maj 2021 r.

Krok 5 - Aktywności na 50 zł za polecenie

Jeśli zdecydowałeś się na użycie kodu poleceń, aby otrzymać wspomniane 50 zł, bank wymaga, aby do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonać:

 • płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym przynajmniej jedna transakcja BLIK!)
 • przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Krok 6 - Dodatkowe 50 zł za konto dziecka

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku od 13 do 18 lat i zamiast bonu o wartości 150 zł chcesz otrzymać bon 200 zł, to do 28 lutego 2021 r. otwórz Konto Jakie Chcę dla Młodych dla swojego dziecka wraz z kartą Visa i dostępem do bankowości elektronicznej.
Również zaznacz wymagane zgody marketingowe.

Nagroda

Kartę podarunkową o wartości 150 zł lub 200 zł otrzymasz do 30 czerwca 2021 r. w wiadomości otrzymanej bankowością elektroniczną.

Podatek

Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1387 z późn. zm.) jako nagrody w sprzedaży premiowej.

Sprawdzam definicje aktywności

Wpływ na konto

Wpływ na kwotę minimum 1 000 zł nie musi być zasileniem jednorazowym, może to być suma wpływów, ważne aby w każdym z kolejnych miesięcy suma wpływów była nie niższa niż 1 000 zł. Regulamin nie określa jaki to rodzaj wpływu, może być z tytułu wynagrodzenia lub przelew z Twojego konta w innym banku, pełna dowolność.

Transakcje bezgotówkowe kartą i BLIK

To bezgotówkowa transakcja zakupu w punkcie handlowo-usługowym (płatność kartą za zakupy w sklepie) lub przez Internet zaksięgowana przez bank na Koncie Klienta wykonana za pomocą karty lub kodu BLIK. Płatności nie mogą być anulowane ani zwrócone.

Bony podarunkowe

Samodzielnie decydujesz, którą nagrodę wybrać – bony do Biedronki, Decathlonu lub RTV Euro AGD, ale jeśli dany rodzaj bonów wyczerpie się, bank przekaże Tobie pierwszy dostępny z pozostałych. Objaśniając, nagrodę masz gwarantowaną ale jeśli będziesz zwlekał z przystąpieniem do promocji, może się okazać, że zamiast np. Bonu do Biedronki otrzymasz bon do Decathlon. Warto zatem działać już teraz.

Jak wspomniałem na wstępie bank przeznaczył na nagrody kwotę 1 150 000 zł, co oznacza, że na promocję załapie się minimum 5 750 osób, dopóki link promocji jest aktywny, nagroda jest gwarantowana.

Bony mają być ważne do 31.12.2021 r., zasady korzystania znajdziesz poniżej:

300 zł na rachunki

Warto też wspomnieć o dodatkowej korzyści wynikającej z posiadania konta w Santanderze, czyli o zwrocie za rachunki. Opłacając rachunki bezpośrednio z konta Santander do 7 dnia następnego miesiąca bank zwróci Ci 1% ale maksymalnie 25 zł. Do zwrotu możesz zaliczyć gaz, prąd, internet i telewizję. Abyś mógł korzystać z tej opcji musisz przedstawić ostatni rachunek / fakturę wystawioną na Twoje dane. Dokument możesz okazać w oddziale banku lub przesłać skan za pośrednictwem bankowości elektronicznej (EKK).

Program poleceń

Zysk możesz zwiększyć korzystając z programu poleceń. Jeżeli posiadasz znajomego, który jest właścicielem konta w Santander Bank Polska poproś go o kod polecający, który wpiszesz w kroku 1, wówczas otrzymasz dodatkowo 50 zł. Po założeniu rachunku sam możesz polecać, za każdą poleconą osobę otrzymasz 50 zł, możesz polecić maksymalnie 10 osób czyli łącznie zyskać aż 500 zł. Więcej o programie poleceń możesz poczytać TUTAJ. Warunkiem udziału w programie poleceń jest zamówienie karty debetowej, możesz to zrobić od razu podczas składania wniosku o konto.

Lokata 1%

Z lokaty możesz skorzystać tylko raz i możesz ją otworzyć w aplikacji mobilnej.
Najważniejsze parametry lokaty:

 • Wkład od 1000 zł do 20 000 zł
 • Czas trwania – 4 miesiące
 • Nie jest odnawialna
 • Dostępna w walucie krajowej
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
  Dostępna dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w Santander Bank Polska.

Podsumowanie

Mało który bank oferuje tak wysokie kumulacje nagród w swoich promocjach. W tej odsłonie promocji oprócz gwarantowanych 150 zł w bonach do sklepów rodzic zakładając konto dla dziecka może zwiększyć wartość bonu o dodatkowe 50 zł. Dodatkowo otrzymasz 50 zł wykorzystując przy zakładaniu rachunku kod poleceń, pamiętaj także o możliwości zwrotu 1% za opłacone rachunki. Naprawdę, tym razem Santander oferuje mega fajną promocję.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 18.12.2020 r.

Nagroda

200 zł voucher Allegro.

Odbiorca

Nowy klient Banku PKO BP czyli osoba, która nie posiadała rachunku osobistego w tym banku od 1 stycznia 2019 r. do 8 listopada 2020 r.
Uwaga - brak karencji dla posiadaczy konta Inteligo.

Opłaty

Konto dla Młodych i karta są darmowe pod warunkiem wykonania 4 płatności w miesiącu. Konto za Zero i karta są darmowe pod warunkiem wykonania 5 płatności w miesiącu.

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta PKO BP oraz rejestracja na dedykowanej strony promocji, wykonanie 3 transakcji bezgotówkowych kartą oraz 3 transakcji BLIK.

Taka promocja to naprawdę niezła gratka dla naszych czytelników. Warunki zdobycia nagrody w postaci bonu na Allegro o wartości 200 zł są naprawdę łatwe, a co najważniejsze, nie trzeba długo czekać na nagrodę. Wystarczy wykonać 3 transakcje kartą oraz 3 płatności BLIK aby w grudniu cieszyć się bonem 200 zł na Allegro. Promocja Banku PKO BP trwa do 18 grudnia 2020 r., jednak trzeba się śpieszyć ponieważ bank nagradza tylko 6 000 pierwszych klientów, dopóki link promocji jest aktywny, limit nie został jeszcze wyczerpany i nagroda jest gwarantowana. 

Dla kogo jest promocja?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia posiadająca  obywatelstwo polskie, miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz, która od 1 stycznia 2019 r. do 8 listopada 2020 r. , nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego w Banku PKO BP.

Posiadacze konta Inteligo mogą wziąć udział w promocji.

Opłaty - czyli co zrobić aby nie płacić?

W promocji biorą udział: Konto dla Młodych oraz Konto za Zero. Oczywiście można te konta mieć za darmo w bardzo łatwy sposób.

Zacznijmy od Konta dla Młodych, które jest dedykowane dla osób w wieku 18 – 26 lat. Konto to jest całkowicie darmowe, natomiast aby mieć kartę płatniczą również za darmo wystarczy wykonać 4 płatności w miesiącu (w tym również płatności BLIK). Nie wlicza się jedynie wypłat gotówki, transakcji anulowanych lub zwróconych oraz przelewów BLIK.

 • 0 zł prowadzenie konta
 • 0 zł/5 zł opłata za kartę (0 zł pod warunkiem wykonania 4 płatności kartą lub płatności BLIK)
 • 0 zł krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą
 • 0 zł / 0,30 zł pakiet powiadomień SMS (5 pierwszych SMSów w miesiącu za 0 zł, pozostałe 0,30 zł)

Sprawdźmy teraz opłaty Konta za Zero. Konto jest faktycznie za zero, a karta jest również za zero pod warunkiem wykonania nią 5 płatności w miesiącu (w tym również płatności BLIK). Jeżeli tego nie zrobisz karta będzie Cię kosztować 10 zł miesięcznie.

 • 0 zł prowadzenie konta
 • 0 zł/10 zł opłata za kartę (0 zł pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą lub płatności BLIK)
 • 0 zł krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł wypłaty gotówki w bankomatach PKO BP
 • 10 zł wypłata z pozostałych bankomatów w Polsce
 • 0 zł wypłata gotówki BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł wypłata gotówki z bankomatu za granicą
 • 6 zł / 0,30 zł pakiet powiadomień SMS (6 zł za pakiet 40 SMSów w miesiącu, każdy kolejny 0,30 zł)

Kroki do nagrody

Krok 1 - otwarcie konta

Do 18 grudnia 2020 r. załóż z dedykowanego linku PKO Konto za Zero lub PKO Konto dla Młodych wraz z kartą płatniczą, klikając w przycisk Otwórz Konto. Konta możesz założyć na dwa sposoby:

 • Tradycyjnie przez internet, a następnie podpisując umowę przez kuriera
 • Pobierając aplikację IKO i weryfikując swoją osobę przez selfie (nie rekomendujemy tej opcji ponieważ występują problemy techniczne)

Pamiętaj o wyrażeniu wszystkich zgód marketingowych, to niezbędny warunek aby otrzymać nagrodę.

Krok 2 - rejestracja w promocji

Do 18 września 2020 r. zarejestruj się w promocji korzystając z formularza, który również znajduje się na stronach: PKO Konto za Zero lub PKO Konto dla Młodych

Wpisz swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL, potwierdź przyciskiem Wyślij.

Krok 3 - aktywności na koncie

Do 15 stycznia 2020 r. wykonaj:

 • 3 transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą (mogą być płatności zbliżeniowe telefonem)
 • 3 transakcje BLIK po wcześniejszej aktywacji aplikacji IKO

4 - Nagroda

Jeżeli spełnisz aktywności z kroku 3 w terminie do 22 listopada 2020 r. to otrzymasz nagrodę do 18 grudnia 2020 r. Natomiast, jeżeli spełnisz te aktywności później (maksymalnie do 15 stycznia 2021 r.), nagrodę otrzymasz do 12 lutego 2021 r.
Nagrodę w postaci elektronicznego vouchera Allegro o wartości 200 zł otrzymasz w powiadomieniach aplikacji IKO. Kod jest ważny do 31 października 2021 r.

Kilka słów o szczegółach...

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka szczegółów i doprecyzować pojęcie transakcji. Za transakcję kartą uznajemy wszystkie operacje wykonane przy użyciu karty debetowej czyli zakupy w internecie, w sklepie stacjonarnym (tradycyjnie i zbliżeniowo) oraz zbliżeniowo przy użyciu telefonu. Za transakcje BLIK uznajemy płatności dokonane za pomocą 6 cyfrowego kodu BLIK wygenerowanego w aplikacji IKO.

Podsumowanie

Ta promocja to HIT! Bardzo łatwo spełnić warunki i nie trzeba pilnować terminów bo aktywności możemy wykonać od razu po aktywacji konta. Czy się opłaca? Jak dla mnie to najłatwiejsze 200 zł w ostatnich kilku miesiącach. Możemy kupić np. 6 bułek po 50 gr, za 3 zapłacić kartą, a za 3 BLIKiem. I tak z 3 zł robi się 200 zł. Oczywiście transakcje muszą być oddzielne. Czy dla Ciebie to również rentowne? Sam zdecyduj.

Ważne dokumenty

Świetna propozycja od Vivid Money, 20€ na start z darmowym kontem oraz po 20€ w programie poleceń dla obu stron. Nielimitowany program poleceń to aktualnie coś niespotykanego. Możemy polecać dowoli, a za każdego poleconego przyjaciela lub znajomego otrzymamy 20€. Porównując tą akcję do aktualnych promocji bankowych, banki wypadają blado, mogę śmiało powiedzieć, że Vivid Money miażdży konkurencję. Aby zdobyć 20€ wystarczy założyć darmowe konto wraz z darmową kartą korzystając z linka polecającego i wykonać jedną transakcję kartą na kwotę minimum 20€. Vivid Money to portfel elektroniczny, który umożliwia przechowywanie środków, wpłaty, wypłaty oraz płatności kartą (w tym Google Pay i Apple Pay). Rachunek bankowy Vivid Money prowadzony jest przez Solarisbank, niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100 000 €.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

BEZTERMINOWA

Nagroda

20€ w gotówce.

Odbiorca

Każda pełnoletnia osoba.

Opłaty

Konto i karta są bezwarunkowo darmowe.

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta z karta oraz jedna transakcja na kwotę minimum 20€.

Vivid Money nie jest bankiem, to serwis bankowy, który możemy porównać np. do Inteligo. I podobnie jak w Inteligo, gdzie konto jest prowadzone w PKO BP, tutaj konto jest prowadzone przez niemiecki Solaris Bank. W związku z tym, rachunek Vivid Money podlega takim samym prawom jak nasze polskie banki, a depozyt klienta objęty jest ochroną do 100 000 €. W zasadzie Vivid działa tak samo jak znany wszystkim Revolut. Dodam jeszcze, że spółka powstała w 2019 r. i już wtedy była wyceniana na 100 mld euro.

Vivid Money to:

 • 0 zł założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł otwarcie subkont do 15 walut z korzystnym kursem wymiany
 • 0 zł metalowa karta VISA
 • 0 zł przelewy w walucie euro
 • 0 zł wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie
 • darmowa funkcja dzielenia płatności
 • Google Pay i Apple Pay

Portfel oferuje dwa plany taryfowe: Standard oraz Primie.

Plan Standard jest bezwarunkowo darmowy i oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (40 walut)
 • cashback do 10%, max 20€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 200€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 200€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime kosztuje 9,99€ miesięcznie, przy czym pierwsze 3 miesiące są za darmo. Wyższy plan oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (100 walut)
 • cashback do 10%, max 100€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 1 000€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 1 000€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime oferuje większy cashback, większą ilość dostępnych walut i wyższy limit darmowych wypłat gotówki.

Krok 1 - Pobranie aplikacji

Konto możemy założyć z komputera lub smartfona. Kliknij w link polecający i podaj swój email. Po kliknięciu pojawi się informacja o prezencie powitalnym 20€:

vivid ekran powitalny

Po wpisaniu adresu email otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Po kliknięciu w przycisk Claim your gift, zostaniesz przeniesiony na stronę Vivid, gdzie należy kliknąć w przycisk Open your free account. Ponownie musisz podać swój email, na który zostanie wysłany link do aplikacji Vivid Money (Android lub iOS). Należy kliknąć w przycisk w kolejnej wiadomości email Get the Vivid app, pobrać i zainstalować aplikację. Dalsza część będzie odbywać się w aplikacji.

Krok 2 - Uzupełnienie danych w aplikacji

Po kliknięciu Get started, na kolejnych stronach musisz uzupełnić dane osobowe:

 • Imię i nazwisko (first name, last name)
 • kraj zamieszkania (What country do you live in?)
 • obywatelstwo (What’s your citizenship?)
 • kraj i datę urodzenia (Where and were you born?)
 • tytuł (Salutation, Ms. – pani lub Mr. – pan)
 • status zatrudnienia (What’s your occupation? Emlpoyed – zatrudniony, Self Employed – własna działalność, jeżeli nie pracujesz na etacie, ani nie prowadzisz działalności, zaznacz Freelancer).

W kolejnej części zostaniesz zapytany o rezydencje podatkową w USA (Should you pay taxes in US?). Jeśli rozliczasz się Polsce, tak jak ja, powinieneś zaznaczyć NO, I’M NOT TAX LIABLE IN THE US.
Do you want to add tax number now? W tym miejscu należy podać swój PESEL.
Następnie podajesz adres do wysyłki karty metalowej VISA, wysyłka jest DARMOWA (Where do you want to receive card?), później kolejno email (Enter your email) oraz numer telefonu (What’s your phone number?), który należy zweryfikować kodem SMS. Zaznaczasz wszystkie zgody (Terms & Conditions), na kolejnym ekranie potwierdzasz, że konto zakładasz dla samego siebie (Are you opening the bank account for your self?) Po kliknięciu Yes, przechodzisz do weryfikacji.

Krok 3 - Weryfikacja

W celu weryfikacji powinieneś przesłać dokumenty i zrobić selfie. Aktualnie weryfikacja przebiega bez wideorozmowy z konsultantem, ale dla pewności przedstawiam wersję z wideo. Moja weryfikacja objęła tylko kroki 1, 2, 13 oraz 14 z poniższej listy. Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie tak samo.

 1. Wykonujesz w aplikacji zdjęcie dowodu, najpierw przód, potem tył.
 2. Wykonujesz selfie z przodu, lewy i prawy bok.
 3. Łączysz się z konsultantem, jeśli nie znasz języka niemieckiego to poproś o rozmowę po angielsku (konsultanci są dwujęzyczni).
 4. Konsultant zapyta czy chcesz założyć konto – odpowiadasz Yes lub Yes, I confirm.
 5. Konsultant prosi o pomachanie ręką przed twarzą.
 6. Prosi o podanie imienia i nazwiska
 7. Robi Tobie zdjęcie.
 8. Robi zdjęcie przodu dowodu osobistego.
 9. Prosi o obracanie dowodem na boki, potem góra dół.
 10. Prosi o zbliżenie na hologram, póżniej zakrycie połowy hologramu palcem.
 11. Prosi o pokazanie tyłu dowodu.
 12. Pyta o imiona rodziców (można powiedzieć po polsku).
 13. Prosi o podanie daty, miejsca urodzenia oraz odczytanie numeru dowodu (możesz napisać na kartce i ją pokazać).
 14. Otrzymasz kod SMS, który powinieneś wpisać w aplikacji.

Po przesłaniu zdjęć musisz poczekać do 24 godzin, zazwyczaj trwa to dużo krócej, ja czekałem tylko 20 minut. W przypadku wideorozmowy (której aktualnie Vivid nie wykonuje, o czym wspomniałem) aktywacja konta następuje od razu.

Krok 4 - Doładowanie konta

Aby doładować konto, na głównym ekranie aplikacji, na dole w sekcji Manage klikasz w Add money, następnie wybierasz Main pocket czyli główne konto w walucie euro. Vivid oferuje dwie możliwości doładowania konta:

 • przelew z innego banku
 • zażądanie wpłaty od innego użytkownika Vivid Money. 

Ja wybrałem przelew Bank transfer, po kliknięciu tej opcji wyświetlą się dane konta do przelewu, który możemy zrobić z polskiego banku lub innego fintechu walutowego np. z Revoluta. W przypadku przelewu z polskiego banku musisz wysłać ktwotę minimum 20€ czyli ok. 90 zł, najlepiej 100 zł, żeby nie zabrakło na pierwszą transakcję.

Krok 5 - Transakcja

Po aktywacji konta masz 30 dni na wykonanie pierwszej transakcji w kwocie minimum 20€. Jeżeli nie wyrobisz się w tym terminie nagroda przepadnie. Ponieważ karta przychodzi bardzo szybko, premię otrzymasz w przeciągu kilku dni.

UWAGA! transakcja musi być jednorazowa na kwotę minimum 20€, dwie transakcje np. po 10€ nie zapewnią bonusu.

Nagroda

W przeciągu 7 dni od wykonania transakcji otrzymasz bonus 20€. Ja otrzymałem tego samego dnia!

W ramach programu możesz polecać Vivid Money znajomym, przesyłając im własny link poleceń. Za każdego poleconego, który wykona transakcję na minimum 20 € zarówno Ty, jak i Twój znajomy otrzymacie po 20 €. Tutaj nie ma limitu, możesz polecać, dopóki skończy się lista znajomych, z czymś takim spotykam się pierwszy raz 😀.

W zależności od planu możesz zdobyć 20 € (plan darmowy Standard) lub 100 € (plan Prime) miesięcznie, wystarczy płacić kartą Vivid. Do najważniejszych sklepów należą:

 • Lidl
 • Aldi
 • Netflix
 • Spotify
 • PlayStation
 • Nintendo
 • Sefora

Pełną listę, która cały czas się powiększa znajdziesz tutaj.

Akcja Vivid Money z bonusem 20€ cieszy się ogromną popularnością w sieci. Zresztą wszystkie tego typu akcje różnych fintechów rozchodzą się jak świeże bułeczki. Promocja jest bezterminowa, ale z doświadczenia wiem, że po jakimś czasie nagroda zostaje zmniejszona, aż w końcu promocja się zakończy, tak np. było w przypadku Revoluta. Polecam póki jest 20€!

IV edycja promocji Konta Przekorzystnego w PEKAO S.A., na start otrzymujemy 100 zł, następnie 100 zł za każde skuteczne polecenie do 15 osób, czyli łącznie 1 500 zł w programie poleceń. Dodatkowo możemy otrzymać 50 zł za rejestrację karty w Bezcennych Chwilach.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Do 31.12.2020 r.

Nagroda

100 zł w gotówce, do 1 500 w programie poleceń, 3 400 punktów Bezcenne Chwile, którem możemy wymienić na 50 zł.

Odbiorca

Nowy klient Banku Pekao S.A. czyli osoba, która nie posiadała rachunku osobistego lub lokaty w tym banku od 1 stycznia 2019 r. do 30 października 2020 r.

Opłaty

Konto Przekorzystne jest darmowe dla osób do 26 toku życia, dla pozostałych osób wystarczy zapewnić raz w miesiącu wpływ na kwotę 500 zł oraz wykonać jedną transakcję kartą lub przez aplikację PeoPay aby również było darmowe. ​

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta Pekao S.A. korzystając z dedykowanej strony promocji, zapewnienie wpływu 500 zł, wykonanie transakcji bezgotówkowej kartą lub przez aplikację PeoPay oraz jedno logowanie do aplikacji PeoPay. Aktywności należy wykonać w przeciągu 4 kolejnych miesięcy.

Kto może skorzystać z promocji?

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia posiadająca obywatelstwo polskie, miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz, która od 1 stycznia 2019 r. do 30 października 2020 r. nie była posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego lub lokaty w Pekao S.A.

Jak mieć konto za darmo?

Konto przekorzystne jest całkowicie darmowe dla osób w wieku do 26 roku życia. Dla pozostałych opłata miesięczna za prowadzenie rachunku wynosi 6 zł, za użytkowanie karty płatniczej 3 zł. Aby uniknąć opłat wystarczy:

 • zapewnić w każdym miesiącu jednorazowy wpływ w kwocie 500 zł oraz 
 • wykonać jedną transakcję kartą, PeoPay lub Apple Pay 

Konkrety czyli rejestracja krok po kroku

Krok 1 - Rejestracja oraz złożenie wniosku

Do 31 grudnia 2020 r. zawrzyj umowę o prowadzenie rachunku wraz z kartą i aplikacją PeoPay korzystając z dedykowanej strony promocji. Zaakceptuj regulamin oraz wszystkie wymagane zgody.

Na tym etapie możesz użyć kodu polecającego aby Twój znajomy otrzymał 100 zł. Bank PEKAO S.A. jest bardzo popularny więc na pewno ktoś z rodziny/znajomych posiada konto w tym banku i chętnie przekaże Ci taki kod.

Krok 2 - Aktywności

Do końca następnego miesiąca od otwarcia rachunku wykonaj trzy łatwe zadania:

 • zapewnij jednorazowy wpływ w kwocie 500 zł
 • wykonaj jedną transakcję kartą płatniczą, PeoPay lub Apple Pay
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji PeoPay

Krok 3 - Aktywności ciąg dalszy

Wykonaj aktywności z kroku 2 w każdym z kolejnych 3 miesięcy.

Przykład: jeżeli założysz konto w listopadzie 2020 r. to pierwsze aktywności musisz wykonać w grudniu 2020 r. Później te same aktywności musisz powtórzyć w styczniu, lutym i marcu 2021 r.

4 - Nagroda

Jeżeli spełniłeś warunki opisane powyżej nagrodę 100 zł otrzymasz bezpośrednio na konto w terminie do 30 kwietnia 2021 r., (jeżeli założyłeś konto w listopadzie 2020 r.) lub do 31 maja 2021 r. (jeżeli założyłeś konto w grudniu 2020 r.).

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1387 z późn. zm.) jako nagrody w sprzedaży premiowej.

Kilka słów o szczegółach

Podczas składania wniosku musisz koniecznie zweryfikować swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego oraz selfie. Jeżeli w trakcie wykonywania tych czynności napotkasz problem techniczny i nie będziesz mógł przesłać selfie lub zdjęcia dowodu, nie musisz się martwić. W tej sytuacji należy udać się do oddziału banku. Ważne jest aby wniosek był rozpoczęty korzystając z dedykowanego linku.

Transakcje, które są opisane w aktywnościach, nie mogą być transakcjami BLIK. Ponadto do warunków wpływu na konto nie wlicza się:

 • wpłat gotówkowych
 • wpływów środków z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub pożyczki czy też kredytu
 • polecenia przelewu wewnętrznego z innego swojego rachunku prowadzonego w Banku PEKAO S.A. 

Najłatwiej, aby spełnić ten warunek, przelej pieniądze z rachunku prowadzonego w innym banku.

Program poleceń

Pamiętaj o programie poleceń, w którym możesz aż uzyskać 1 500 zł. Dokładny opis znajduję się TUTAJ.

program poleceń pekao sa

3 400 punktów Bezcenne Chwile czyli 50 zł

Kolejny bonus – jeżeli zarejestrujesz kartę płatniczą w programie Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) w terminie do 31 grudnia 2020 r. otrzymasz jednorazowo 3 400 punktów. Punkty możesz wymienić m.in. na voucher Allegro o wartości 50 zł.  Musisz jednak spełnić następujące warunki:

 • do 31 grudnia 2020 r. zarejestrować się w programie Bezcenne Chwile
 • w przeciągi 30 dni od rejestracji w programie wykonać jedną transakcję kartą

Pierwsze 1000 punktów otrzymasz w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji karty, natomiast 2400 punktów w ciągu 30 dni od momentu wykonania płatności kartą.

Bezcenne Chwile PEKAO SA

Zyskaj więcej!

Jeżeli już zdecydujesz się na konto Pekao S.A. to koniecznie zarejestruj się w loterii! Do wygrania są: 3 200 kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł oraz nagroda główna samochód BMW i3. Szczegóły w oddzielnym artykule:

Podsumowanie

To już 4 edycja promocji Konta Przekorzystnego w PEKAO S.A., świadczy to o popularności akcji. Nagroda 100 zł za aktywność nie jest może duża ale jeżeli masz w sobie dar przekonywania to możesz zachęcić znajomych i zarobić nawet 1 500 zł.

Ważne dokumenty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.