Motokarta Citibank BP

720 zł zwrotu za paliwo + do 5 000 zł pożyczki RSSO 0% z Motokartą Citibank BP

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Nagroda

Zwrot do 720 zł za paliwo na stacjach BP przez 36 miesięcy. Możliwość uzyskania pożyczki od 300 zł do 5 000 zł z ratami 0%.

Odbiorca

Osoba fizyczna, która od 31 grudnia 2019 r. nie posiadała w Banku Citibank głównej Karty Kredytowej.

Opłaty

Motokarta Citibank BP jest darmowa, RRSO w przypadku braku całkowitej spłaty w terminie wynosi 7,44%.

Warunki otrzymania nagrody​

Wykonanie płatności minimum 500 zł w każdym okresie rozliczeniowym, w tym minimum 250 zł to płatności na stacjach paliw BP w Polsce.

Czekają Cię większe wydatki? Komputer, smartfon, może planujesz wyjazd, a brakuje Ci gotówki? Z Motokartą Citibank BP zyskujesz podwójnie, możesz otrzymać zwrot do 720 zł za paliwo tankowane na stacjach paliw BP w Polsce oraz darmowy kredyt RRSO 0% w wysokości od 300 zł do nawet 5 000 zł na klik – bez dodatkowej weryfikacji czy badania zdolności kredytowej. Zwrot za paliwo jest ograniczony do 240 zł rocznie i możesz z niego korzystać maksymalnie przez 3 lata, czyli łącznie zyskujesz 720 zł. Natomiast pożyczka gotówkowa na raty z RRSO 0% to niezła gratka w dzisiejszych czasach. Na RSSO 0% możesz zazwyczaj liczyć tylko przy zakupach sprzętu RTV AGD, o gotówce możesz pomarzyć, z Motokartą Citibank BP marzenia się spełniają. Obie promocje są niezależne od siebie, tzn. możesz skorzystać z jednej albo z obydwu jednocześnie.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja skierowana jest dla osób, które od 31 grudnia 2019 r. nie posiadały w Citibanku żadnej karty kredytowej oraz rozliczają się w Polsce. Jeżeli jesteś posiadaczem innych produktów, poza kartą kredytową, w tym banku to możesz skorzystać z promocji i cieszyć się nagrodą. Ponieważ karta kredytowa to limit kredytowy, czyli w zasadzie kredyt, to aby ją otrzymać musisz spełnić przynajmniej podstawowe warunki jakie stawia bank. Musisz mieć ukończone 18 lat oraz udokumentować poniższe wymagania.

Osoby fizyczne:

 • dochód netto – minimum 1200 zł
 • zatrudnienie w obecnej firmie minimum 3 miesiące

Firmy:

 • działalność gospodarcza minimum 2 lata
 • dochód netto – minimum 2500 zł

Czy Motokarta jest naprawdę darmowa?

Odpowiedź brzmi tak – jest darmowa, opłata roczna za użytkowanie karty głównej wynosi 0 zł. Karta dodatkowa, którą możesz zamówić dla kogoś z Twoich bliskich jest już płatna – 6 zł miesięcznie. Jeżeli nie chcesz płacić za użytkowanie karty musisz pamiętać o następujących, ważnych kwestiach.

 • Zawsze spłacaj kartę w terminie, który jest podany na wyciągu. Jeżeli nie spłacisz całości i będziesz chciał skorzystać z kredytu, będzie Cię to kosztować 7,44% w skali roku. Pamiętaj, że okres bezodsetkowy to aż 56 dni, czyli jest to czas jaki masz na spłatę zobowiązań.
 • Nie nadpłacaj karty bo to też kosztuje. Nie płać więcej niż całkowite saldo zadłużenia podane na wyciągu, jeżeli zapłacisz o 200 zł więcej to będzie Cię to kosztowało 20 zł.
 • Nie wypłacaj gotówki, nie rób przelewów (nie dotyczy to “planu komfort”, o którym za chwilę), nie doładowywuj kart typu Revolut, nie płać na poczcie ani u podmiotów zajmujących się grami losowymi czy hazardowymi. Wszystkie te wymienione operacje traktowane są jak wypłata gotówki, a taka operacja jest droga, wynosi 10% wartości transakcji, ale nie mniej niż 20 zł. Czyli np. zapłacisz na poczcie 7 zł kartą kredytową, to w rzeczywistości zapłacisz 27 zł.
 • Wyłącz dodatkowe płatne usługi typu alerty, SMS czy inne.

Wtedy masz pewność, że karta będzie całkowicie darmowa.

Proste kroki do obniżenia kosztów paliwa

Krok 1 - Złożenie wniosku

Do 31 grudnia 2020 r. złóż wniosek o Motokartę Citibank BP i zawrzyj umowę korzystając z dedykowanej strony promocji. Na tym etapie powinieneś przedstawić dokumenty potwierdzające dochód, możesz ich nie przedstawiać, ale wtedy zwrot za paliwo będziesz otrzymywał maksymalnie do 30 miesięcy. Aby uzyskać zwrot przez 36 miesięcy, wystarczy dostarczyć elektronicznie w formie PDF wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli interesuje Cię pożyczka 0% to zawnioskuj o nią już na tym etapie. Promocja RRSO 0% dotyczy kwoty od 300 zł do 5 0000 zł na okresy 3,6,10 lub 12 miesięcy.

Krok 2 – Płatności

W każdym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonaj transakcje na łączną kwotę 500 zł, w tym 250 zł na stacjach paliw BP w Polsce.

Przykład 1:
Zatankowałeś w miesiącu paliwo za 400 zł, musisz wykonać jeszcze płatności bezgotówkowe na minimum 100 zł w dowolnym miejscu aby cieszyć się zwrotem.

Przykład 2:
Zatankowałeś w miesiącu paliwo za 500 zł, nie musisz już nic robić, to wystarczy aby otrzymać zwrot.

Decyzja, co ze zwrotem?

3 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego, w którym spełniłeś warunki z kroku 2 możesz decydować co zrobisz ze zwrotem 20 zł. Albo zlecasz wypłatę na rachunek karty kredytowej, co zmniejsza zadłużenie lub kumulujesz zwrot przez maksymalnie 13 okresów i zlecasz wypłatę całej kwoty. Zlecenie wysyłasz przez bankowość elektroniczną Citibank Online.

Krok 4 – Zwrot

W przeciągu 3 dni roboczych premia pojawi się na rachunku karty. W ten sposób zmniejszy się wartość Twojego zadłużenia. Nagroda jest zwolniona z podatku, nie musisz się tym martwić.

O czym musisz pamiętać?

Musisz mieć na uwadze, fakt, że bank nie zaliczy do wymaganych transakcji:

 • wypłat gotówki
 • przelewów z karty
 • transakcji szczególnych (w urzędzie pocztowym, u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych).

Dochody, a wysokość zwrotu

Citibank informuje nas, że w przypadku wnioskowania o kartę z limitem do 5 000 zł nie musimy przedstawiać dokumentów potwierdzających nasze dochody. Jeżeli jednak skorzystamy z tej procedury zwrot za paliwo będzie nam przysługiwał tylko przez 30 miesięcy, czyli maksymalnie do 600 zł. Przedstawienie dochodów daje nam możliwość wnioskowania o limit większy niż 5 000 zł oraz będzie przysługiwał nam zwrot za paliwo przez 36 miesięcy czyli do 720 zł. Biorąc pod uwagę, że aby skorzystać z drugiej “lepszej” opcji wystarczy wyciąg z naszego konta za ostatnie 3 miesiące to polecam właśnie tą opcję. Nie musimy wnioskować o większy limit, ale warto to zrobić dla większego zysku.

Zalety Motokarty Citibank BP

Oprócz zwrotu za paliwo Motokarta oferuje spore korzyści:

 • Ekskluzywny dostęp do przedsprzedaży na koncerty Live Nation – kilkadziesiąt koncertów rocznie
 • Ponad 300 rabatów do 50% w programie Citi Specials
 • Dostęp do programu Payback
 • Opcja rozłożenia każdego zakupu powyżej 100 zł na komfortowe raty
  0 zł za
 • powiadomienia SMS
 • Dostęp do płatności Google Pay i Apple Pay

Karta Kredytowa Motokarta Citibank BP zajęła I miejsce w Rankingu kart kredytowych w lutym 2020, opublikowanym przez Money.pl.

Podsumowanie

Tak duży moneyback przy łatwych warunkach to rzadkość. Zazwyczaj, aby otrzymać jakikolwiek zwrot bank życzy sobie transakcje na kwotę ok 5 000 zł, w tym przypadku wystarczy wydać 500 zł w jednym okresie rozliczeniowym, a to jest jak najbardziej realne. Dla kierowców wydanie 250 zł w miesiącu nie jest problemem, w zasadzie to jedno tankowanie. Pozostałe 250 zł bez problemu wydamy robiąc codzienne zakupy. Moim zdaniem Motokarta Citibank BP to propozycja warta przemyślenia, oprócz zwrotu mamy do dyspozycji szereg innych korzyści.

Ważne dokumenty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *