Jak zarabiać na bankach?

Po pierwsze, należy znaleźć promocję bankową, a potem z niej skorzystać. Znalezienie promocji bankowej zajmuje dużo czasu, jednak wystarczy czytać naszego bloga Skoknakase.pl, zapisać na newsletter, śledzić na Facebook’u, Instagramie lub Twitterze, a będziesz miał gotowe analizy i recenzje wszystkich promocji bankowych aktualnie dostępnych na rynku. Kwestię research’u zostaw nam, jesteśmy profesjonalistami. Pamiętaj, że zanim promocja pojawi się gdziekolwiek w internecie, my dowiadujemy się o niej pierwsi, niezwłocznie ją analizujemy i opisujemy. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy bezpłatny poradnik “Jak zarabiać na bankach”, który otrzymasz po zapisie na nasz newsletter.

Ile mogę zarobić na promocjach bankowych?

Zależy od Twojego zaangażowania. Jeżeli korzystasz z promocji bankowych tylko okazyjnie, to będzie to kwota rzędu od 200 zł do 400 zł miesięcznie. A jeśli chcesz być “wyjadaczem promocji”, to regularnie czytając naszego bloga Skoknakase.pl i korzystając ze wszystkich możliwych akcji premiowych, możesz zarobić nawet 1 000 zł miesięcznie.

Prowadzę działalność gospodarczą, czy też mogę zarabiać na bankach?

Oczywiście, że tak. Na naszym blogu analizujemy również promocje dla firm, i co ciekawe, premie za założenie konta firmowego są zawsze dużo wyższe, niż za konto osobiste. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ klient firmowy jest dla banku bardziej cenny, gdyż zazwyczaj obraca większą gotówką.

Ile czasu potrzeba aby zarabiać w ten sposób?

Założenie konta w banku online, czy skorzystanie z innego produktu jak karta kredytowa czy lokata, zajmuje około 15 minut. Później, w zależności od banku i tego jaki sposób weryfikacji wybierzesz (może to być czas na spotkanie z kurierem, który przywiezie umowę, lub wizyta w oddziale). Większość banków posiada możliwość wideo weryfikacji (rozmowa wideo z konsultantem), bądź czasem wystarczy samo “selfie”, nie musisz wtedy nigdzie chodzić ani spotykać się z kurierem. Samo spełnienie warunków tj. wpływ na konto czy zakupy, to już kwestia indywidualnego podejścia. Przelew to 1 minuta, a transakcje możesz zrobić podczas codziennych zakupów.

Dlaczego bank organizuje promocje i daje nagrody?

Komercyjnych banków w Polsce jest aż 27, i wszystkie walczą o klienta. Premiowanie nowych klientów jest sposobem na ich pozyskanie.

Nie mogę dotrzymać terminów określonych w warunkach promocji, co wtedy?

Musisz zapoznać się z naszą analizą promocji, w niektórych promocjach premia jest podzielona na raty i jeżeli nie dotrzymasz jakiegoś terminu, to po prostu nie dostaniesz części nagrody. Ale może też być tak, że niestety nie otrzymasz całej nagrody. Wszystko będzie objaśnione w naszym artykule, a jeżeli masz pytania, zawsze możesz je zadać w komentarzu.

Czy są "haczyki"?

Tak, zdarza się, że są “haczyki”, ale wtedy taką informację znajdziesz w opisie na blogu. Jesteśmy specjalistami i dokładnie analizujemy regulaminy, aby nasz czytelnik nie został niemiło zaskoczony. W przypadku gdy promocja ma za dużo takich “haczyków” i w naszej opinii nie jest korzystna dla klienta, to po prostu jej nie opisujemy, u nas jej nie znajdziesz.

Regulamin jest napisany trudnym językiem, jak sobie z tym poradzić?

Zostaw to nam! Zanim opublikujemy wpis – dokładnie przeanalizujemy regulamin, jeżeli są niejasności – wyjaśnimy z bankiem lub z organizatorem promocji. Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas na kontakt@skoknakase.pl, lub zostaw komentarz, odpowiemy niezwłocznie.

Na stronie banku nie widzę promocji, dlaczego?

Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze bank jest organizatorem promocji, zleca przeprowadzenie akcji doświadczonym agencjom reklamowych lub domom mediowym. Oni są specjalistami od marketingu i przygotowują taką akcję. A my? Współpracujemy z tymi właśnie agencjami oraz domami mediowymi, otrzymujemy informacje pierwsi i opisujemy je na blogu. Po za tym, użytkownik, który trafił bezpośrednio na stronę banku, bo szuka produktu, to złoży wniosek bez promocji, a bank zaoszczędzi.

Czy bank może zmienić regulamin w trakcie trwania promocji?

Do tej pory nie spotkaliśmy się z taką sytuacją. A jeżeli tak się stanie w przyszłości, będziemy wiedzieć o tym wiedzieć pierwsi, i poinformujemy o tym we wszystkich naszych kanałach kontaktu.

Co z podatkiem od nagrody?

Jeżeli jesteś osobą fizyczną to zazwyczaj jesteś zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. A jeśli prowadzisz działalność i skorzystasz z produktu dla firm, będziesz musiał wykazać kwotę nagrody po stronie przychodu.

Czy muszę akceptować zgody marketingowe podczas rejestracji w promocji?

Zarówno akceptacja regulaminu jak i wyrażenie zgód marketingowych jest prawie zawsze wymagana, wyraźnie to zaznaczamy w naszych analizach. Musisz przecież zgodzić się na warunki promocji, czyli zaakceptować regulamin, a bank musi w jakiś sposób komunikować się z Tobą oraz przekazywać Twoje dane do organizatora w zakresie przeprowadzenia promocji.

Czy otwieranie konta tylko dla premii jest ryzykowne?

Jedynym ryzykiem są opłaty za konto bankowe czyli kwoty od 5 zł do 20 zł miesięcznie. Opłat tych zazwyczaj można w łatwy sposób uniknąć, w naszych analizach wyjaśniamy jak to zrobić.

Czy mogę korzystać wielokrotnie z promocji w tym samym banku?

Możesz ale musisz zwrócić uwagę na tzw. okres karencji, czyli czas, przez który nie byłeś klientem danego banku. “Wyjadacze promocji” zamykają konta po otrzymaniu nagrody i czekają aż minie karencja, aby móc ponownie skorzystać z nowej promocji.

Czy później mogę zamknąć konto bez konsekwencji?

Regulamin określa zasady. Zazwyczaj, po odbiorze nagrody możesz zamknąć konto bez konsekwencji i nie spotkaliśmy się żeby było inaczej. Regulamin określa warunki uczestnictwa i jest wiążący dla obu stron, jeżeli zamknięcie konta nie narusza postanowień regulaminu, to możesz to zrobić. W przypadku gdy kiedykolwiek będzie inaczej, zaznaczymy to wyraźnie w naszym wpisie.

Czy zdarza się, że bank nie wypłaca nagrody?

W sytuacji, gdy nie otrzymasz nagrody, upewnij się, że spełniłeś wszystkie postanowienia regulaminu – wróć do naszego artykułu i sprawdź. Możesz też skontaktować się z nami – pomożemy. Jeżeli będziesz pewien, że zrobiłeś wszystko jak należy, napisz reklamację. Pismo możesz wysłać mailem, przez bankowość online lub złożyć w oddziale. Możemy Ci w tym pomóc.

Co w przypadku gdy mam już konto w danym banku?

Jeżeli promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, to nie możesz z niej skorzystać. Ale coraz częściej zdarzają się akcje dla obecnych klientów banku, wystarczy śledzić Skonakase.pl.

Czy pomijacie jakieś kwestie w artykułach?

Nigdy nie pomijamy istotnych informacji. Zależy nam na naszych czytelnikach i nie chcemy Was tracić. Zawsze opisujemy wszystko zrozumiałym językiem.

Czy do płatności kartą zalicza się płatność w internecie?

Zazwyczaj tak, jeżeli będzie inaczej, zaznaczymy to w artykule.

Czy na nowo otwarte konto muszę przelewać wynagrodzenie?

Nie zawsze, czasami wystarczy przelew z innego konta, zależy od promocji. Zawsze znajdziesz taką informację w naszym wpisie.

Co się stanie jak nie wykonam jakiegoś warunku opisanego w promocji? Czy bank przypomni o tym?

Niestety sam musisz pamiętać o terminach, najlepiej ustaw sobie przypomnienia w kalendarzu, na komputerze lub w telefonie. Zalecamy też wydrukowanie naszego artykułu i wykreślanie wykonanych już kroków.

Spełniłem warunki, a nie otrzymałem nagrody. Co mam zrobić?

Upewnij się, że na pewno spełniłeś wszystkie warunki promocji, a jeżeli tak, napisz reklamację. Nie wiesz jak? skontaktuj się z nami, pomożemy.

Na czym zarabiacie?

Dla Ciebie nasz blog jest darmowy. My otrzymujemy skromne wynagrodzenie od organizatorów promocji. Czasami udostępniamy kody polecające, z których możesz dobrowolnie skorzystać, wtedy my otrzymamy dodatkowy bonus, który przeznaczymy na utrzymanie bloga. Pamiętaj, nigdy nie namawiamy do promocji, zależy nam na zaufaniu czytelników i to oni decydują.

Dlaczego mam korzystać z promocji skoro to Wy zarabiacie?

Odpowiedź jest prosta, dzięki nam Ty też zarobisz, a na stronie banku zazwyczaj nie znajdziesz promocji, która jest u nas. Układ jest sprawiedliwy. Po za tym, zrozumiałe jest, że musimy w jakiś sposób utrzymać bloga Skoknakase.pl.

Jak nie przegapić promocji?

Wystarczy czytać naszego bloga regularnie, zapoznawać się z newsletterami i śledzić w social mediach, Facebook’u, Instagramie lub Twitterze. Zapraszamy Cię też do naszej zamkniętej grupy na Facebook’u.