vivid money 20€

20€ na start z darmowym kontem Vivid Money, po 20€ w nielimitowanym programie poleceń oraz cashback do 100€

Świetna propozycja od Vivid Money, 20€ na start z darmowym kontem oraz po 20€ w programie poleceń dla obu stron. Nielimitowany program poleceń to aktualnie coś niespotykanego. Możemy polecać dowoli, a za każdego poleconego przyjaciela lub znajomego otrzymamy 20€. Porównując tą akcję do aktualnych promocji bankowych, banki wypadają blado, mogę śmiało powiedzieć, że Vivid Money miażdży konkurencję. Aby zdobyć 20€ wystarczy założyć darmowe konto wraz z darmową kartą korzystając z linka polecającego i wykonać jedną transakcję kartą na kwotę minimum 20€. Vivid Money to portfel elektroniczny, który umożliwia przechowywanie środków, wpłaty, wypłaty oraz płatności kartą (w tym Google Pay i Apple Pay). Rachunek bankowy Vivid Money prowadzony jest przez Solarisbank, niemiecki bank z licencją oraz ochroną depozytów do 100 000 €.

Promocja w skrócie:

Czas trwania​

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Nagroda

20€ w gotówce.

Odbiorca

Każda pełnoletnia osoba.

Opłaty

Konto i karta są bezwarunkowo darmowe.

Warunki otrzymania nagrody​

Założenie konta z karta oraz jedna transakcja na kwotę minimum 20€.

Vivid Money nie jest bankiem, to serwis bankowy, który możemy porównać np. do Inteligo. I podobnie jak w Inteligo, gdzie konto jest prowadzone w PKO BP, tutaj konto jest prowadzone przez niemiecki Solaris Bank. W związku z tym, rachunek Vivid Money podlega takim samym prawom jak nasze polskie banki, a depozyt klienta objęty jest ochroną do 100 000 €. W zasadzie Vivid działa tak samo jak znany wszystkim Revolut. Dodam jeszcze, że spółka powstała w 2019 r. i już wtedy była wyceniana na 100 mld euro.

Vivid Money to:

 • 0 zł założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł otwarcie subkont do 15 walut z korzystnym kursem wymiany
 • 0 zł metalowa karta VISA
 • 0 zł przelewy w walucie euro
 • 0 zł wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie
 • darmowa funkcja dzielenia płatności
 • Google Pay i Apple Pay

Portfel oferuje dwa plany taryfowe: Standard oraz Primie.

Plan Standard jest bezwarunkowo darmowy i oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (40 walut)
 • cashback do 10%, max 20€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 200€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 200€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime kosztuje 9,99€ miesięcznie, przy czym pierwsze 3 miesiące są za darmo. Wyższy plan oferuje:

 • do 15 subkont walutowych
 • wymiana walut bez limitu
 • darmowa karta metalowa VISA
 • wymiany walut po atrakcyjnym kursie (100 walut)
 • cashback do 10%, max 100€ miesięcznie
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do 1 000€ miesięcznie. Uwaga – jeśli wypłacisz mniej niż 50€, lub więcej niż 1 000€, pobrana zostanie prowizja 3%, nie mniej niż 1€.

Plan Prime oferuje większy cashback, większą ilość dostępnych walut i wyższy limit darmowych wypłat gotówki.

Krok 1 - Pobranie aplikacji

Konto możemy założyć z komputera lub smartfona. Kliknij w link polecający i podaj swój email. Po kliknięciu pojawi się informacja o prezencie powitalnym 20€:

vivid ekran powitalny

Po wpisaniu adresu email otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie. Po kliknięciu w przycisk Claim your gift, zostaniesz przeniesiony na stronę Vivid, gdzie należy kliknąć w przycisk Open your free account. Ponownie musisz podać swój email, na który zostanie wysłany link do aplikacji Vivid Money (Android lub iOS). Należy kliknąć w przycisk w kolejnej wiadomości email Get the Vivid app, pobrać i zainstalować aplikację. Dalsza część będzie odbywać się w aplikacji.

Krok 2 - Uzupełnienie danych w aplikacji

Po kliknięciu Get started, na kolejnych stronach musisz uzupełnić dane osobowe:

 • Imię i nazwisko (first name, last name)
 • kraj zamieszkania (What country do you live in?)
 • obywatelstwo (What’s your citizenship?)
 • kraj i datę urodzenia (Where and were you born?)
 • tytuł (Salutation, Ms. – pani lub Mr. – pan)
 • status zatrudnienia (What’s your occupation? Emlpoyed – zatrudniony, Self Employed – własna działalność, jeżeli nie pracujesz na etacie, ani nie prowadzisz działalności, zaznacz Freelancer).

W kolejnej części zostaniesz zapytany o rezydencje podatkową w USA (Should you pay taxes in US?). Jeśli rozliczasz się Polsce, tak jak ja, powinieneś zaznaczyć NO, I’M NOT TAX LIABLE IN THE US.
Do you want to add tax number now? W tym miejscu należy podać swój PESEL.
Następnie podajesz adres do wysyłki karty metalowej VISA, wysyłka jest DARMOWA (Where do you want to receive card?), później kolejno email (Enter your email) oraz numer telefonu (What’s your phone number?), który należy zweryfikować kodem SMS. Zaznaczasz wszystkie zgody (Terms & Conditions), na kolejnym ekranie potwierdzasz, że konto zakładasz dla samego siebie (Are you opening the bank account for your self?) Po kliknięciu Yes, przechodzisz do weryfikacji.

Krok 3 - Weryfikacja

W celu weryfikacji powinieneś przesłać dokumenty i zrobić selfie. Aktualnie weryfikacja przebiega bez wideorozmowy z konsultantem, ale dla pewności przedstawiam wersję z wideo. Moja weryfikacja objęła tylko kroki 1, 2, 13 oraz 14 z poniższej listy. Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie tak samo.

 1. Wykonujesz w aplikacji zdjęcie dowodu, najpierw przód, potem tył.
 2. Wykonujesz selfie z przodu, lewy i prawy bok.
 3. Łączysz się z konsultantem, jeśli nie znasz języka niemieckiego to poproś o rozmowę po angielsku (konsultanci są dwujęzyczni).
 4. Konsultant zapyta czy chcesz założyć konto – odpowiadasz Yes lub Yes, I confirm.
 5. Konsultant prosi o pomachanie ręką przed twarzą.
 6. Prosi o podanie imienia i nazwiska
 7. Robi Tobie zdjęcie.
 8. Robi zdjęcie przodu dowodu osobistego.
 9. Prosi o obracanie dowodem na boki, potem góra dół.
 10. Prosi o zbliżenie na hologram, póżniej zakrycie połowy hologramu palcem.
 11. Prosi o pokazanie tyłu dowodu.
 12. Pyta o imiona rodziców (można powiedzieć po polsku).
 13. Prosi o podanie daty, miejsca urodzenia oraz odczytanie numeru dowodu (możesz napisać na kartce i ją pokazać).
 14. Otrzymasz kod SMS, który powinieneś wpisać w aplikacji.

Po przesłaniu zdjęć musisz poczekać do 24 godzin, zazwyczaj trwa to dużo krócej, ja czekałem tylko 20 minut. W przypadku wideorozmowy (której aktualnie Vivid nie wykonuje, o czym wspomniałem) aktywacja konta następuje od razu.

Krok 4 - Doładowanie konta

Aby doładować konto, na głównym ekranie aplikacji, na dole w sekcji Manage klikasz w Add money, następnie wybierasz Main pocket czyli główne konto w walucie euro. Vivid oferuje dwie możliwości doładowania konta:

 • przelew z innego banku
 • zażądanie wpłaty od innego użytkownika Vivid Money. 

Ja wybrałem przelew Bank transfer, po kliknięciu tej opcji wyświetlą się dane konta do przelewu, który możemy zrobić z polskiego banku lub innego fintechu walutowego np. z Revoluta. W przypadku przelewu z polskiego banku musisz wysłać ktwotę minimum 20€ czyli ok. 90 zł, najlepiej 100 zł, żeby nie zabrakło na pierwszą transakcję.

Krok 5 - Transakcja

Po aktywacji konta masz 30 dni na wykonanie pierwszej transakcji w kwocie minimum 20€. Jeżeli nie wyrobisz się w tym terminie nagroda przepadnie. Ponieważ karta przychodzi bardzo szybko, premię otrzymasz w przeciągu kilku dni.

UWAGA! transakcja musi być jednorazowa na kwotę minimum 20€, dwie transakcje np. po 10€ nie zapewnią bonusu.

Nagroda

W przeciągu 7 dni od wykonania transakcji otrzymasz bonus 20€. Ja otrzymałem tego samego dnia!

W ramach programu możesz polecać Vivid Money znajomym, przesyłając im własny link poleceń. Za każdego poleconego, który wykona transakcję na minimum 20 € zarówno Ty, jak i Twój znajomy otrzymacie po 20 €. Tutaj nie ma limitu, możesz polecać, dopóki skończy się lista znajomych, z czymś takim spotykam się pierwszy raz 😀.

W zależności od planu możesz zdobyć 20 € (plan darmowy Standard) lub 100 € (plan Prime) miesięcznie, wystarczy płacić kartą Vivid. Do najważniejszych sklepów należą:

 • Lidl
 • Aldi
 • Netflix
 • Spotify
 • PlayStation
 • Nintendo
 • Sefora

Pełną listę, która cały czas się powiększa znajdziesz tutaj.

Akcja Vivid Money z bonusem 20€ cieszy się ogromną popularnością w sieci. Zresztą wszystkie tego typu akcje różnych fintechów rozchodzą się jak świeże bułeczki. Promocja jest bezterminowa, ale z doświadczenia wiem, że po jakimś czasie nagroda zostaje zmniejszona, aż w końcu promocja się zakończy, tak np. było w przypadku Revoluta. Polecam póki jest 20€!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *